Jaka jest różnica między hotelem butikowym a sieciówką?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większa liczba osób regularnie podróżuje i to nawet kilka razy do roku, przyciągnięcie potencjalnego klienta staje się coraz trudniejsze. Współcześni podróżnicy to nie tylko osoby podróżujące budżetowo i szukające najtańszych opcji noclegowych. Wielu turystów to bardziej wymagający klienci, którzy dokładnie wiedzą, czego oczekują od miejsca zakwaterowania i są w stanie poświęcić mnóstwo czasu oraz pokaźną sumę pieniędzy, aby zarezerwować nocleg w wyjątkowym miejscu. Takie osoby chcą, aby nocleg był perfekcyjny pod każdym względem. Nie wystarczy już idealna czystość i świetna lokalizacja w pobliżu atrakcji turystycznych – dziś liczą się również kameralna atmosfera, niebanalny wystrój wnętrz i indywidualne podejście do klienta.

Zalety hotelu butikowego

Mimo, że hotele sieciowe przyzwyczaiły gości do pewnych powtarzalnych standardów i dokładnie wiadomo, czego można się spodziewać wybierając ten sam hotel dowolnym miejscu na świecie – doświadczonym i wymagającym turystom nie zawsze to wystarcza. Coraz więcej osób woli mniejsze, niszowe obiekty o unikatowym wystroju i niebanalnej lokalizacji – hotele butikowe bywają umiejscowione np. w starych kościołach, zamkach, pałacach i zabytkowych kamienicach. Są nie tylko unikatowe pod względem architektonicznym, ale też dzięki starannie dobranym dodatkom wnętrzarskim pozwalają poczuć klimat danego kraju i miasta. Wybierając nocleg w hotelu butikowym możemy mieć pewność, że każdy element został starannie przemyślany, a my, jako goście będziemy traktowani indywidualnie, nie ginąc w tłumie setek innych turystów.

Jeśli chcesz spędzić czas w miejscu, które zapadnie Ci w pamięć na długo, hotel butikowy będzie z pewnością świetnym wyborem.